Ile warte jest dobre zdjęcie?

Siła fotografii niezmiennie wpływa na pojmowanie, rozumienie oraz postrzeganie otaczającej rzeczywistości. Zadaniem fotografa – zwłaszcza wykonującego sesje biznesowe – jest takie przedstawienie obrazu danej rzeczywistości, które w sposób absolutnie przekonujący sposób wywołuje w odbiorcy pozytywne odczucia na temat tej rzeczywistości. Ile więc jest warte dobre zdjęcie?

Wartość dobrego zdjęcia określa się przez jego skuteczność. Jeśli weźmiemy pod uwagę zdjęcia dla firm, nie ulega wątpliwości, że mają one za zadanie wywoływać w odbiorcy same pozytywne uczucia, których bezpośrednim celem jest ukształtowanie pozytywnego wizerunku danej rzeczywistości – w tym wypadku firmowej. Zatem wartość, którą prezentuje fotografia biznesowa będzie dotyczyć efektywności danej fotografii, a wartość ta może być naprawdę duża. Oczywiście pod warunkiem, że sesja zostanie wykonana z maksymalnym profesjonalizmem.

plan PBG pozowane (6 of 23)

Dla osiągnięcia różnego typu zamierzeń, firmy wybierają różnego rodzaju rozwiązania z zakresu fotografii biznesowej, tak aby w jak największym stopniu wpływać na swój własny model wizerunkowy. Do tego celu wykorzystuje się między innymi portret korporacyjny, a także sesje wizerunkowe oraz popularne w ostatnich latach zdjęcia eventowe. Tego typu fotografia reklamowa – bo z pewnością zdjęcia wykonywane dla potrzeb realizowania zadań z zakresu wizerunku firmy do takich należą – wykonywana jest w oparciu o jasno wyznaczone cele wizerunkowe firmy. Fotograf, który na co dzień zajmuje się fotografią biznesową, z pewnością posiada doświadczenie i warsztat, ale jego praca musi być ściśle połączona z wymaganiami firmy, jej dotychczasowym kreowanym obrazem, a także możliwościami. Zdarza się także, że dana firma planuje całkowitą zmianę swojego dotychczasowego wizerunku i zastąpienie go czymś świeży, czasem zupełnie innym niż dotychczas. W takim wypadku liczy się najbardziej pomysłowość i kreatywność rozwiązań samego fotografa, który wykonuje dla danej firmy sesje o charakterze biznesowym.

Advertisements
Tagged , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: