Znaczenie kolorów fotografii pod kątem marketingu

Świadome projektowanie udanego projektu marketingowego jest mniej lub bardziej związane z różnymi elementami, które określają skuteczność reklamy. Jednym z nich są oczywiście użyte w projekcie kolory. Tematyka kolorów w działaniach marketingowych nabiera jeszcze większego znaczenia, kiedy pod uwagę weźmiemy fotografię reklamową, a dokładniej rzecz ujmując fotografię biznesową.

To kolory mogą , jak żaden inny element nadać fotografii życia, lub całkowicie niemal ją wystudzić. Ma to niemałe znaczenie właśnie w dziedzinie marketingu. Świadome używanie rodzaju barw, ich nasycenia i saturacji może się stać jednym z najważniejszych elementów całego, fotograficznego projektu marketingowego. Umiejętne stosowanie kolorów wymaga jednak znajomości podstawowych zasad stosowania określonego typu barw, dla prezentacji określonych elementów. Odpowiednio dobrane kolory powodują nie tylko wywołanie pozytywnego nastroju, ale również są w stanie znacznie zwiększyć liczbę osób zainteresowanych projektem. Każdy kolor w określony przez psychologię kolorów wpływa na reakcję psychiczne i fizyczne odbiorców. Dla przykładu – kolor czerwony jest barwą najbardziej emocjonalną ze wszystkich. Stąd informacje w kolorze czerwonym stanowią często znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem. Inny przykład to kolor brązowy, który wywołuje poczucie stabilności i spokoju. Dodatkowo

podkreśla prestiż.

piasek dzien2 (2 of 41)

 

Znaczenie koloru w fotografii ma tym większe znaczenie, jeśli jest to fotografia biznesowa. Zdjęcia firmowe opierają się w znacznej mierze na psychologii kolorów i każdy projekt marketingowy, który uwzględnia fotografię biznesową musi ten czynnik wziąć pod uwagę. Zresztą każdy profesjonalny fotograf warszawa także powinien posiadać wiedzę na temat psychologii kolorów i barw. Wykonując sesje wizerunkowe, portret korporacyjny, zdjęcia eventowe, czy byłaby to każda inna fotografia reklamowa dla firm, kwestia kolorów musi być wzięta pod uwagę w pierwszej kolejności. Kwestia kolorów dotyczy także umiejętności prawidłowego łączenie różnych barw tak, abystanowiły zgraną i udaną całość.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: